Wewnatrznaczyniowa ablacja żylaków ClosureFast Medtronik

 

Zabieg ClosureFast™ to ablacja (zamknięcie) żylaków przy użyciu termicznej radiofrekwencji. 

Do naczynia wprowadzany jest cewnik, który precyzyjnie emituje energię cieplną o częstotliwości radiowej powodując zamknięcie światłą naczynia. Po zamknięciu niewydolnej żyły krew jest przekierowana do najbliższego zdrowego naczynia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Urządzenie dostarczone jest przez firmę Medtronik z USA. Dla każdego pacjenta używany jest jednorazowy cewnik. Procedura dostępna od kilku lat i jest dokładnie przebadana.

Procedura ClosureFast™ nie wymaga zabiegu operacyjnego i użycia znieczulenia ogólnego. Czas trwania zabiegu to między 30 a 60 minut, zaś po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności.

Badania kliniczne udowodniły, że procedura ClosureFast wiąże się z zdecydowanie mniejszym odczuwaniem bólu, występowaniem siniaków, wybroczyn oraz szybkim powrotem pacjenta do zdrowia, za czym idzie poprawa jakości życia pacjenta.

Pacjenci u których zastosowano procedurę ClosureFast doświadczyli mniej dolegliwości bólowych a także szybszej rekonwalescencji niż pacjenci poddani zabiegom ablacji laserowej.

Więcej informacji na stronie producenta Medtronic