Rejestracja:

Medycyna estetyczna:
604 179 128
Gabinet kosmetyczny:
570 838 688

Skuteczne usuwanie owłosienia

Jest to zabieg polegający na emisji wiązki rozproszonych promieni świetlnych o zmiennej długości, docierających na różne głębokości skóry. Wykonuje się go zarówno na okolice twarzy, jak i na ciało.

Urządzenie emituje błysk o wysokim natężeniu, który penetruje naskórek i jest absorbowany przez rejon cebulki włosowej, gdzie światło przekształca się w energię cieplną. Dzięki obecnej w cebulkach melaninie, powoduje ona koagulację komórek mieszka włosowego i ich trwałe obumarcie bez naruszania skóry. Technologia IPL jest bardziej skuteczna od typowej depilacji laserowej. O ile laser sprawdza się tylko w przypadku niektórych fototypów skóry i włosów, a zabiegi z jego wykorzystaniem są bolesne i czasochłonne, o tyle urządzenie IPL nie wywołuje dyskomfortu, daje dobre efekty dla każdej karnacji i usuwa niechciane owłosienie o wiele szybciej.

Koszt zabiegu

  • wąsik 90zł
  • broda 90zł
  • baki 90zł
  • pachy 150zł
  • bikini 180zł
  • nogi 400zł

Usuwanie przebarwień, rumienia i fotoodmładzanie

Za pomocą urządzenia IPL wykonuje się także zabiegi usuwania przebarwień, fotoodmładzania oraz zamykania naczynek. W pierwszym przypadku zabiegowi poddaje się nie tylko obszar bezpośrednio dotknięty przebarwieniem, ale większą powierzchnię skóry, dzięki czemu osiąga się estetycznie jednolity efekt. W przypadku fotoodmładzania zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy i dłoni impulsowym światłem IPL. Wiązka promieni stymuluje naświetlaną skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Z kolei leczenie problemów naczynkowych odbywa się na 2 etapach. Urządzenie powoduje najpierw rozbicie warstwy zakrzepłej krwi (pajączki) i ponowne otwarcie naczyń włosowatych, co skutkuje wolniejszym przepływem krwi i zniknięciem purpurowego koloru. Następuje po nich stymulacja warstwy włókien kolagenu w celu pobudzenia jego produkcji, czego efektem jest grubsza skóra i ukrycie żył.

Koszt zabiegu

  • rumień 150zł
  • fotoodmładanie cała twarz 250zł

Leczenie trądziku

Za pomocą urządzenia IPL wykonuje się także zabiegi leczenia trądziku. Emitowana wiązka światła zmniejsza stan zapalny, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu nowych zmian.

Koszt 120zł